FOTODĚNÍ

07.11.2012 18:02

Únava a naprostý vyčerpání je mým dnešním největším problémem. Celej den jen ležet jak lemra a neschopnot cokoliv udělat. Docela mě to štve, protože si říkám, co všechno jsem dneska mohla stihnout. Ale co, doženu to jindy nečím jiným!

Důvodem týhle únavy bude asi včerejší Bratislava, kde jsme toho prošli tolik, že tomu člověk teď už ani uvěřit nemůže. Bylo to super, ale s 2 hodinama spánku to člověka naprosto vyšťavilo. Shrnutí Měsíce fotografie? Bylo to lepší jak minulej rok. Byly tam nový zajímavý věci, ne jen dokumenty a portréty. Neříkám, že minule tam bylo jen to, ale přišlo mi to trochu nudnější. Letos tam jsou práce i od nejvýznamnějších autorů jako Lewis Hine, Robert Capa a jeho skvělý fotky z válek, Pavel Mára a jeho práce s tělem, atd atd..Ukázalo se však, že některý chování sloveské starší generace se poněkud oproti loňsku zhoršilo. Bylo to až komické a mě nedalo, abych si z nich nedělala srandu. Například to, že jdete do místnosti, kde byla výstava gotických obrazů, a paní za váma furt cupitá s přehnaně používaným spojením "nechť sa páčiť" a kontroluje, jestli náhodou nefotíte, protože stačí jen držet vypnutý foťák v ruce, a už mají podezření. Když viděla sebemenší pohyb ruky s fotoaparátem směrem nahoru k oku, hned se ozvala "to nesmíte, máťe kůpený listek? 1euro." Co bylo však komičtější, bylo to, že se NESMĚLO!!! chodit v protisměru výstavy. Jakmile jste se otočili, a chtěli se k čemukoliv vrátit a podívat se na to znova, tak to NEEXISTOVALO. Nedalo mi to se zeptat "A to jako narušuje atmosféru výstavy? Nebo jako proč?" .."Ano ano! To nevime, ale mame tot zakazano". Jediným řešením bylo, že jste si to muselo projít dokonce, a začít znova od začátku. A ta paní za vámi stejně pořád šla, aby si to kontrolovala. Prostě komedie. :D Doporučuju ale rozhodně tohle všechno navštívit!

Můj poslední výlet s mým oborem do Bratislavy. Teď ale nevim, jestli jsem ráda nebo za to mám bejt smutná. Z čeho mám ale lepší pocit je to, že se pomalu ale jistě stávám (asi už stala) samostatnou jednotkou v našem oboru. Nemám žádnou jak se říká "partu" který bych se držela a bez ní bych tam prostě nemohla bejt. Vystačim si sama. Vlaková polemizace o škole, o tom jak je možný, že se můžou učitelé mezi sebou navzájem tak pomlouvat mi přišla docela zajímavá. Zamyšlení nad tím, co jim na sobě vadí atd...jestli snad to, že tenhle je oblíbenější kvůli svýmu chování, za to tenhle toho ví víc a umí naučit...Někdy to však třeba ani nemá důvod. A nedivme se. Nikdy jste snad nepotkali člověka, kterýho byste neměli rádi aniž byste k tomu neměli žádnej důvod, a bylo to jen o tý fyzický nesnášenlivosti? Stačila maličkost, která se vám uschovala někde v podvědomí a způsobila tuhle nechuť? :) 

Je dobrý se zaměřovat na lidi, a važit si jich, co nám dávaj něco do života. Ať už jsou to učitele, rodiče, kamarádi nebo jen tak někdo koho jste viděli jednou, ale zaryl se vám do hlavy třeba jen jednou větou, která vás posunula někam dál. Já už si takovou osobu našla a ne jednu. Ale není jich moc. A všechno je hned lepší. "A takhle to funguje i v lásce" prej, ale to už je další téma, na delší povídání.

  

výběr z toho co zaujalo.

 

na půdě byla super projekce (mám  křivý nohy :D )

(tady byly ty paní co za vámi furt běhaly :D) jediná fotka, kterou se mi tam podařilo vyfotit :D

 

 

HHH

Titulek: Hovínko na hrnci Vložil: Týnka Datum: 09.11.2012

Muselo to bejt skvělý.. a ty paní pobavily, fakt jsem se musela smát, stejně jako zákazu chození v protisměru:D vim přesně, jak ti muselo bejt, takovej obří vnitřní vztek, kdy nevíš jestli máš za tím člověkem nemáš radši jít a totálně se mu vysmát kvůli něčemu, co je naprosto nesmyslný, nebo co. Tohle nikdy nepochopim. Ale super, že sis to užila i tak:) moje vnitřní zlost (na povrchu zlomyslnej smích) by asi dokázala přebít i to, co by bylo v tu chvíli fajn.

Přidat nový příspěvek